DOSTA ZAŠTITE NASILNIH MOĆNIKA; OTKAZ ZAŠTITNICIMA NASILNIKA U ŠKOLAMA

Komentari

#1223

Ne podržavam nasilje!!!

Neven Pongrac (Zagreb, 2024-10-29)

#1225

I sama imam djecu i ne želim da ih nitko maltretira,ponašanje se uči od kuce..

valentina borosenko (Nova Gradiška, 2024-10-29)

#1237

Potpisujem ovu peticiju jer je i moje dijete, sada učenik drugog razreda, odmah na početku prve školske godine, znači u prvom razredu bio sustavno maltretirano od razmaženog, bahatog pojedinca. I verbalno i fizički, i ti ne samo on već više njih iz razreda. Tek nakon kontaktiranja majke da ću ići školskoj pedagoginji on se ispričao i obećao da će biti bolji. Ali nažalost sada su drugi razred, i opet povremeno ima fizičkih napada od strane tog dječaka prema mojem sinu, uz razna dobacivanja, uvrede. Tome treba stati na kraj uz školski sustav koji će obećati da će moje dijete biti zaštićeno od takvih pojedinaca! Škola treba da bude odgojna ustanova, gdje se uči tolerancija, osnove kulture, gdje se sklapaju prijeteljstva, a ne da mi dijete plače i ne želi u školu zbog maltretiranja vršnjaka, tada djeteta od 7 godina!

Renata Škriljevečki (Varaždin, 2024-10-29)

#1241

Su i moje dijete maltretirali u školi

Nena Lisica (Zagreb, 2024-10-29)

#1266

Jer zelim sigurnost za svu djecu . Dosta je terora nad djecom.

Aleksandra Habajec (Varazdin, 2024-10-29)

#1286

Želim da sva djeca budu sigurna u školama

Vanesa Kovač (Darda, 2024-10-29)

#1329

Sva djeca moraju u skolama biti sigurna.

Ivana Vrhovski (Gornje Jesenje, 2024-10-29)

#1332

Sama sam mama već jednog velikog školarca i drugi iduće godine i kakva je sada situacija u lijepoj našoj sve me strah kakvo nas stanje čeka sa koju godinu

Tajana Cesarec (Zagreb, 2024-10-29)

#1344

Konačno se netko digao za zaštitu svoje djece!!!U mnogim skolama,da ne kazem svakoj ima takve djece.Ne radi se ništa,djecu se prebacuje iz skole u skolu do srednje pa brigo moja pređi na drugoga.Teški nerad,zaštita podobnih.VELIKA VELIKA PODRŠKA RODITELJIMA!!!!

Andrea Balenović (Zagreb, 2024-10-29)

#1351

Potpisujem uz osvrt na rezultate istraživanja mentalnog zdravlja mladih od strane prof. Mirande Novak, apostrofirala bih problem utjecaja na učenike (ne)rješavanja kadrovskih i organizacijskih problema u školama.

Kao primjer mogu navesti jednu od varaždinskih gimnazija gdje su učenici dobili za pripremu samo jednog ispita u mjesec dana 500 stranica materijala za učenje i ponavljanje.
Kada su roditelji preko predstavnice roditelja kontaktirali pedagoginju i ravnateljicu i tražili sastanak - jedna je otišla na bolovanje, a druga je odgovorila da trenutno ima drugih obaveza i nema vremena za sastanak s roditeljima, a također je i predmetna profesorica otišla na bolovanje.
Djeca međutim nisu dobila priliku otići na bolovanje, iako je razrednica već ranije ukazivala na roditeljskom sastanku da primjećuje da se s djecom nešto neobično događa i da se trebaju rasteretiti i opustiti umjesto da stalno vise nad knjigom.

No, kada je među roditeljima iskomuniciran razlog radi kojeg su djeca pod stresom, anksiozna i konstantno nad knjigom, loptica je prebačena nazad na razrednicu, koja se već na početku izjasnila kako nema ingerencije nad drugim profesorima niti načinom njihova rada.
A obzirom da su se stručne službe škole i ravnateljica izmaknuli te se nisu željeli uključiti u rješavanje problema, jedino što je razrednica znala učiniti je potencirati problem na strani djece, uključujući javno prozivanje neke djece pred cijelim razredom i stavljanje istih u poziciju da opravdavaju svoje roditelje koji su tražili sastanak koji je odbijen (iako neka djeca nisu ni znala kome i na koji način su se roditelji obratili). Također je ostavljena mogućnosti i profesorici koja je dala takvu količinu materijala, da preispituje i anketira djecu što o tome misle i kako su zadovoljna predmetom u cjelini, na što su se djeca povukla i zatvorila ili su se izjašnjavala kao zadovoljna i da ne vide problem.
Uz to su djeca okrivljena da se o problemima u školi prvo treba progovoriti na satima razrednika (što su i pokušali, ali bez efekta), umjesto da se žale vlastitim roditeljima.

Djeca nisu kontaktirana od od strane pedagoga, psihologa, ravnateljice ili bilo koga stručnog za krizne situacije.
Dakle, djeca su izložena i preispitivana od strane istih osoba, u vezi kojih su roditelji tražili razgovor, a koji im nije omogućen.
Direktni kontakt s ravnateljicom i stručnom službom je onemogućen i djeci i roditeljima na način da su otišle na bolovanje dok se situacija ne stiša te su odbile sastanak, a nisu se javile niti kasnije ili dale drugi mogući termin sastanka.

Nakon toga se razred podijelio na dvije grupe oprečnih stavova - one koji su smatrali da treba šutjeti i trpjeti te tako izbjeći odmazdu sustava i škole i one koji su smatrali da o problemima treba progovoriti i rješavati. Nastali su međusobni konflikti, uvrede i loši međusobni odnosi, što je neku djecu dodatno pogodilo. Pod posebnim pritiskom vršnjaka su bili učenici čiji roditelji su tražili sastanak i rješavanje problema - jer su ostali smatrali da će sada cijeli razred doživjeti odmazdu od strane profesora.
Roditelji su se također povukli nakon par tjedana, jer se osjećala intencija sustava da izvrši još veći pritisak nad djecom, ako roditelji nastave tražiti odgovor i rješenje.

Roditelji su nakon toga međusobno proveli anketu te je ispalo da djeca dnevno imaju radno opterećenje školskim i domaćim zadacima bitno više od 8h te više od radnog opterećenja profesora, roditelja ili zakonski dopuštenog radnog opterećenja bilo koje druge odrasle osobe. Iz navedenog je jasan i razlog anksioznosti djece koja žele biti uzorna i ispuniti zadane obaveze (što je posebno izraženo kod gimnazijalaca).

Dakle, za svašta se u školi ima vremena, ali za problem koji je postojao nije se imalo vremena niti volje primiti roditelje na sastanak, a niti pristupiti djeci od strane stručnih službi.
U takvoj situaciji nije teško zamisliti da neko od djece ili roditelja poduzme ekstremnije korake spomenute u predmetnom radu, jer je očito da se regularnim putem ništa ne može riješiti radi nezainteresiranosti nadležnih u školama, osim polučiti još veći pritisak na ionako opterećenu djecu.

Tina VZ (Varaždin, 2024-10-29)

#1364

Potpisujem jer i sama imam dijete i želim da bude sigurno i zaštićeno od bilo kakvog nasilja u školskim prostorima.

Ivana Kuzmanić (2024-10-30)

#1393

Imam djete sa posebnim potrebama i, prošli smo sve i svašta u školi od djece. 😔

Nena Šakić (Nova Gradiška, 2024-10-30)

#1396

Potpisujem jer su i moja djeca žrtve nasilja i jako sam dobro upoznata da sami sustav kao niti odgovorni nisu sposobni rješavati navedeni problem.

Mirela Pešić (Zagreb, 2024-10-30)



Plaćeno oglašavanje

Oglasit ćemo ovu peticiju kod 3000 ljudi.

Saznajte više...